Teslimat ve İade Koşulları

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK KOŞULLARI VE ŞARTLAR

ŞARTLAR VE KOŞULLARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER
İşbu Sözleşme, Clubkoza Turizm Seyahat Mühendislik Tic. Ltd. Şti (Bundan böyle "CLUB KOZA TOUR" olarak anılacaktır.) ile hizmeti satın alan "MÜŞTERİ" arasında akdedilmiştir.
Club Koza Tour, bu şartlar ve koşulları dilediği zaman değiştirme ve düzeltme hakkını saklı tutar. Değişiklikler, Club Koza Tour web sitesinde yayınlandıkları andan itibaren geçerli olacaktır
.
SEYAHAT EDEN MİSAFİRLERİN İSİMLERİ
Club Koza Tour TBA ,TEST ya da çeşitli kısaltmalar kullanılarak yapılan rezervasyonların oteller tarafından kabul edilmemesi durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez, bu şekilde yapılmış rezervasyonları iptal etme hakkını saklı tutar. Seyahat eden tüm misafirlerin gerçek isim ve soy isimleri rezervasyon formunda mutlaka bildirilmedir.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK
Rezervasyonunuz otele giriş gününde akşam 19:00'a kadar tutulmaktadır, geç girişler otele bildirilmek zorundadır. Rezervasyonunuzla ilgili özel talepleriniz otele rica olarak geçilir, Club Koza Tour bu talepleri garanti etmemektedir.
Otel konaklama yada satın alınan yurt içi kültür turun başlangıç tarihine 29-21 gün kala yapılan iptallerde 75 TL hizmet bedeli kesintisi, , 20-8 gün kala yapılan iptallerde toplam otel konaklamasının 1 gecesi yada satın alınan yurt içi kültür turunun %50 si , 7-0 gün kala yapılan iptallerde ise otel konaklama yada yurtiçi tatil turuna ödenen ücretin tamamı Club Koza Tour tarafından iade edilmez.
Satın alınan yurt dışı kültür turunun başlangıç tarihine 40-30 gün kala yapılan iptallerde 200 TL hizmet bedeli kesintisi,29-21 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti,  20-10 gün kala yapılan iptallerde satın alınan yurt dışı kültür turunun %75’i, 9-0 gün kala yapılan iptallerde ise yurtdışı kültür turuna ödenen ücretin tamamı Club Koza Tour tarafından iade edilmez.
Otele giriş tarihinde giriş yapmadığınız ya da otelden erken çıkış yaptığınız takdirde toplam rezervasyon tutarını hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız.
Satın alınan yurt içi ve yurt dışı kültür turuna katılmadığınız yada turdan erken ayrıldığınızda toplam rezervasyon tutarını hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız.
Değişiklik talepleri, alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar Club Koza Tour'a bildirilmek şartıyla değerlendirmeye alınır. Club Koza Tour bu değişiklik için garanti veremez ve mümkünse imkânlar dâhilinde değiştirir. Olmaması durumunda müşteri iptal koşullarındaki 14-7 gün aralığındaki iptal hakkını kullanabilir.
Aracı firmadan yapılan değişiklik, iptal vb. durumlarda Club Koza Tour hiçbir sorumluluk kabul etmez. Değişiklik talepleri, tamamen ilgili tedarikçinin ve aracı kuruluşun inisiyatifinde olduğundan gerçekleştirilemeyen talepler için Club Koza Tour sorumlu tutulamaz. Her değişiklik talebi, güncel fiyatlandırmaya ve müsaitliğe tabidir. İkinci kez yapılan değişikliklerden sonra talep edilen değişikliklerde Club Koza Tour ücret alma yetkisini saklı tutar.
İptal güvence paketi olmayan rezervasyonlarda ulaşım iptal edilemez ve ulaşım hizmet bedelinin iadesi yapılamaz.
Uçak ulaşımlarında iptal güvence paketi geçerli değildir. Bu rezervasyonlarda uçak ulaşım hizmeti iptal edilemez ve ulaşım hizmet bedelinin iadesi yapılamaz.
Erken Rezervasyon Sigortası değişiklik durumunda geçerli değildir, rezervasyon değişikliklerinde rezervasyon tamamen iptal edilerek güncel satış koşullarında yeni rezervasyon oluşturulacaktır.

ALTERNATİF BİR OTELDE KONAKLAMA DURUMU ( BOOK OUT )
Eğer rezervasyon yapılmış olan otel kapalı, mevcut kapasitesinden fazla rezervasyon kabul etmiş ve/veya otelde teknik bir arızadan dolayı tamirat-inşaat mevcut ise otel, onayladığı rezervasyonu kabul etmeyebilir. Bu durumda otel ve/veya tedarikçisinin benzer bir standartta farklı bir konaklama sunma yükümlülüğü vardır.
Konaklamanın orjinal otelden başka bir otele değiştirilmesinden Club Koza Tour sorumlu tutulamaz.  Club Koza Tour kendisine iletilmiş alternatif otel bilgisini rezervasyonu yapan acenteye aynı anda e-posta ile bildirmek ile yükümlüdür. Bu durum sonucu olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir zarar veya masraf tamamen otel ve/veya tedarikçisinin sorumluluğundadır.
ODA TİPLERİ
Seyahat eden misafirler için yapılan rezervasyondaki oda tipinin uygunluğu, tamamen rezervasyonu yapan Club Koza Tour acentasının sorumluluğundadır. Eğer rezervasyon yapılmış odanın kapasitesinden daha fazla kişi aynı odada konaklamak isterse, otelin rezervasyonu kabul etmeme hakkı vardır. İptal edilmesi halinde ise belirtilmiş iptal kuralları geçerli olacaktır.
Club Koza Tour oda ile ilgili talepleri ( sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi ) alır ve otele iletir. Ancak bu taleplerin gerçekleşeceğini garanti etmez.
Club Koza Tour rezervasyon esnasında seçilmiş oda tipini otele aynı şekilde iletir ve seçilen kişi sayısına uygun oda tipinin verilmesini garanti eder. Ancak rezervasyon yapılmış oda içerisindeki yatak dağılımı/tipi Club Koza Tour'nun kontrolu altında değildir, giriş gününde otel tarafından belirlenip, tahsis edilir. Örneğin iki yataklı bir oda yerine, çift kişilik tek yataklı bir odanın temin edildiği ve /veya çift kişilik tek bir yatağın, iki ayrı yatağın birleştirilmesinden meydana getirilmiş olduğu durumlar olabilir.
Oda tiplerine dair tüm tercihler otele yönlendirilirken, oda tahsisi otel tarafından yapılır ve kayıt işlem zamanındaki uygunluğa bağlıdır. Oda numaraları Club Koza Tour tarafından belirlenemez ya da garanti edilemez.
Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve yaşlarının doğruluğu acentenin kendi sorumluluğundadır. Belirtilen yaş sınırı içerisindeki çocuklar için kimlik talep edilebilir.

OTEL KATEGORİLERİ / YEREL SINIFLANDIRMALAR VE * ( YILDIZ ) DERECELENDİRMELERİ
Yıldız değerlendirmeleri, otelin kalitesinin, sunulan aktivitelerin ve servislerin yaklaşık seviyesinin genel bir görüntüsünü vermeyi amaçlar. Bununla birlikte, bu değerlendirme sistemi ülkeden ülkeye değişebilir. Örneğin, 5 *'lı bir Bangkok oteli, 5* 'lı bir Londra Oteli ile aynı olmayacaktır. Club Koza Tour, oteller tarafından sağlanmış, kategori ve *( yıldız ) değerlendirilmelerinden sorumlu değildir.

ÖDEME VE FİYAT
Döviz kurları genelde, piyasadaki hareketlere bağlı olarak günlük bazda değişir. Club Koza Tour web sitesinde gösterilen oda fiyatları her türlü piyasa hareketliliğine bağlı olarak güncelleme hakkını saklı tutar. Döviz kuru hareketliliğiyle ilgili her türlü değişiklik hali hazırda teyit edilmiş bir rezervasyonun fiyatını etkilemez ve hiç bir geri ödeme yapılmaz.
ÖNEMLİ
Şirketimizin ismi, otel rezervasyonu yapmak için kullanılan kredi kartının hesap özetinde Club Koza Tour olarak görülecektir. Eğer Club Koza Tour üyesi bir acente, otel rezervasyonu yapmak için misafire ait bir kredi kartı kullanmış ise herhangi bir yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için bu bilgiyi misafire iletmek ile yükümlüdür.
Yayınlanan Fiyatlardaki Değişiklik - döviz kuru hareketleri haricinde.
Club Koza Tour, herhangi bir fiyatlandırma hata ve/veya eksikliğini düzeltme hakkını saklı tutar. Bu, otel veya yerel acente tarafından yapılmış hata ve/veya eksiklikleri de içerir. Fiyat hata ve/veya eksikliği olması halinde, Club Koza Tour, rezervasyonu yapan acenteye aşağıda belirtilmiş üç seçeneği sunar.- Rezervasyonu doğru fiyat üzerinden teyid etmek.- Rezervasyonu cezasız iptal etmek.- Uygunluğa bağlı olarak müsait bir alternatif otel sunmak.

FARKLI PAZAR FİYATLARI
Club Koza Tour online sistemi üzerinde gösterilmiş tüm fiyatlar her pazar ve/veya milliyet için geçerli değildir. Farklı bir pazar ve/veya milliyet için otelin herhangi bir ön bildirim yapmaksızın fiyatı değiştirme hakkı vardır. Club Koza Tour üzerinde belirtilmiş tüm fiyatlar sadece gezi, eğlence ve tatil amaçlı konaklamalar için geçerlidir. Club Koza Tour, belirtilen nedenler dışında seyahat eden misafirlerin rezervasyonlarından kaynaklanabilecek sorunlardan sorumlu tutulamaz.

TATİL YERİ VE ULUSLARARASI İŞLEM ÜCRETLERİ
Bazı kredi kart tedarikçileri, uluslararası işlem ücretleri talep edebilir. Club Koza Tour, kontrolü dışında uygulanan hiçbir uluslararası işlem masraflarından sorumlu değildir.
Bazı tesisler, özellikle ABD otelleri, doğrudan otele ödenmesi gereken tatil yeri ücreti tahsil edebilir. Bu ücret genelde bir gece/bir oda için 10$ ile 20$ arasında değişebilir. Club Koza Tour tatil yeri ücretlerinden sorumlu değildir ve otellerin uygulamaları üzerinde kontrolü yoktur.
KİMLİK TESPİTİ
Club Koza Tour, hesabınızı korumak amacıyla, rezervasyon ödemesinin yapıldığı kredi kartının sahibinden kimlik bilgisi talep etme hakkını saklı tutar. Bu önlem kart sahibini herhangi bir yanlış kredi kartı kullanımı karşısında korumak amacıyla alınmıştır.

GRUP REZERVASYONLARI
6 ve daha fazla odanın talep edildiği durumlar grup rezervasyonu olarak değerlendirilir. Grup talepleri Club Koza Tour web sitesi üzerindeki form doldurularak iletilmelidir. Her grup rezervasyonunun birbirinden ve münferit rezervasyonlardan farklı kuralları bulunabilir. Bu kurallar grup departmanı tarafından teklif aşamasında bildirilecektir.
Grup talepleri Club Koza Tour web sitesi üzerindeki form doldurularak Grup Departmanına iletilmelidir. Club Koza Tour sadece yer tutmak ya da gelecekte satısı yapılmak üzere munferit olarak yapılmış grup rezervasyonlarını ( 6 ve daha fazla oda ) iptal etme hakkını saklı tutar ve sorumluluk almaz.
Club Koza Tour otel bilgilerini mümkün olduğunca doğru sunabilmek için çalışmalar yapar, ancak misafirin konaklama süresince otelde mevcut olan/olamayan veya misafirin kişisel beğeni ve tercihlerine uymayan bilgi ve olanakların doğruluğundan sorumlu değildir.
Dekorasyon/yenileme ve onarım, otelin bakımı için gereklidir ve önceden uyarı olmaksızın yapılabilir. Otel ya da çalışanları tarafından misafire yansıyan herhangi bir rahatsızlık, uygunsuzluk, kaza, hırsızlık Club Koza Tour sorumluluğunda değildir.
Klima, kasa, mini bar, televizyon uzaktan kumandanın kiralanması, vb. gibi misafir odaları teferruatları için otelin talep edebileceği herhangi bir ekstra ödeme üzerinde Club Koza Tour'un kontrolü yoktur, oluşabilecek ilave ödemelerden sorumlu değildir.
Otel ve misafir oda fotoğrafları, otelin genel görünümünü vermek amacıyla sağlanır. Misafir oda fotoğrafları rezervasyon yapılmış oda kategorisinden farklı bir kategoride veya misafir için ayrılmış odayla birebir aynı olmayabilir.
Club Koza Tour web sitesinde yer alan tüm otellere rezervasyon yapabilmek için seyahat eden misafirlerden birinin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Bu yaş sınırı Amerika Birleşik Devletleri'nde daha üst bir limite ulaşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir otel rezervasyonu için misafirler 25 yaşın altında ise, otel ile iletişime geçilmesi gerekir.

HARİTA BİLGİLERİ
Haritalar sadece bilgi amacıyla sağlanır. Club Koza Tour, mümkün olduğunca doğru harita bilgisini sunmak için çalışmalar yaparken, bu bilgilerin doğruluğuna dair her türlü hata ve/veya eksiklikler için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi acentenin kendi sorumluluğundadır.

ŞİKAYETLER
Otelde çözümlenemeyen her hangi bir şikayet, Club Koza Tour sistemi üzerindeki "Mesajlar" bölümünden "Şikayet" kategorisini seçilerek ilgili departmana, otel çıkış tarihinden sonraki 20 gün içinde bildirilmelidir. Club Koza Tour otel çıkış tarihinden sonraki 20 gün içerisinde iletilmeyen şikâyetleri kabul etmez.
Şikâyetin bir kopyası misafir tarafından konaklama sırasında otel yönetimine sunulmalı ve imzalatılmalıdır. Otel hizmetleri ile ilgili şikâyetler, Club Koza Tour tarafından ilgili birime yönlendirilecektir. Club Koza Tour şikâyetleri iletildikleri günden sonraki 5-20 iş günü içerisinde cevaplamak ile yükümlüdür.

VİZE DESTEĞİ
Club Koza Tour, tamamı ödenmemiş ( ödeme sürecinde ) herhangi bir rezervasyon için otelden herhangi bir vize belgesi talep etmek ile yükümlü değildir.
Ödemesi yapılmış rezervasyonlar için ise mevcut rezervasyonun iptal edilmesi durumunda 10 Euro masrafın kabul edilmesi halinde otelden vize belgesi talep edecektir.
Club Koza Tour, vize belgesi talebinin otel tarafından kabul edileceğinin garantisini vermez ve oteller tarafından uygulanan ilave ücret uygulamasından sorumlu tutulamaz.
Otellerin talep edebileceği ilave ücret, seyahat eden müşteri ya da acentenin kendisi tarafından otelle irtibata geçilip ödenmelidir.
GENEL ŞART VE KOŞULLAR
Club Koza Tour üyesi her acente yaptığı rezervasyonda misafire karşı kendi sorumludur. Club Koza Tour seyahat eden misafirlerden herhangi bir rezervasyon için talep ve şikayet kabul etmez, iletişime geçmez. Club Koza Tour sadece rezervasyonu yapan acentenin kendisi ile irtibat halinde olacaktır. Club Koza Tour'ya yapılan telefon çağrıları, hizmet kalitesini gözlemlemek ve geliştirmek için kayıt edilebilir. Club Koza Tour, sel, deprem, ayaklanma, terörist eylemler, ülke içindeki devlet eylemleri veya yönetim değişikliği, kötü hava koşulları, vb. gibi kontrol dışı durumlar ile ilgili hizmetteki herhangi bir aksamadan sorumlu olmayacaktır.
Farklı ülkelerin iklim değişiklikleri ve enerji tasarruf kuralları, bu belirli bölge ve/veya ülke içinde yerleşik oteldeki ısıtma sistemlerini etkileyebilir. Örneğin, yasal düzenlemelerden dolayı, İtalya'da ısıtma sistemleri sadece 15 Ekim ile 15 Mart arasında çalıştırılabilir. Yüzme havuzlarının açılış ve kapanış tarihleri, iklim ve hava koşullarından etkilenebilir. Club Koza Tour, bu hususlar ile ilgili olarak otellerin uygulamalarından sorumlu değildir. Sistemde arama esnasında geçen sürede satın al görünmesine karşın otel müsait ligini yitirmiş olabilir.
Eğer herhangi bir promosyonel e-posta / gazete veya özel teklifler almak istemiyor iseniz, lütfen bizimle info@tatilkocaeli.com'dan iletişime geçiniz.
Önemli - Club Koza Tour üyesi bir acente, online rezervasyonu tamamladıktan sonra, konaklama belgesi üzerindeki rezervasyon detaylarını, otel, adres, şehir ve ülke gibi tüm bilgileri kontrol etmeli ve doğru olduğundan emin olmalıdır.
KABUL EDİYORUM – Club Koza Tour online sisteminin kullanımı şirketimizin şart ve koşullarını kabul etmenize bağlıdır. Sistemi kullanıyor olmanız bu şart ve koşulları tam olarak okuyup, anlamış olduğunuzu gösterir.
KABUL ETMİYORUM – Eğer bu Şart ve Koşulları kabul etmiyorsanız online sistemimiz kullanılamaz. Açıklık kazandırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Clubkoza Turizm Seyahat Müh.
Tic.Ltd.Şti
    MÜŞTERİ
El yazısı ile ad-soyad ve okudum
Aslına uygun fotokopisini teslim aldım.