Yeni Ön Rezervasyon LAVANTA BAHÇELERİ TURU

                                                                                     LAVANTA BAHÇESİ VE GÖLLER TURU

                                                                                         24-25-26 TEMMUZ 2020

                                                 
Fransa’ya sırf lavanta bahçelerini görmek için gitmeyi düşünenler, yine bu fikrinizden vazgeçmeyin ama bize sorarsanız önceliğiniz güzel ülkemizin sınırlarında olan Isparta'nın bu güzel köyünden yana olsun. Alı al, moru mor bir cennet bahçesi demek daha doğru olacak bu köy için. Aynı zamanda gerçek lavanta alabileceğiniz tek yer burası.

1.GÜN : Cuma akşamı belirlenmiş olan duraklardan misafirlerimizi alıp, saat 23:00 da İzmit’ten hareket ediyoruz.

2.GÜN : Cumartesi Sabah saatlerinde Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan ve Mars'ı merak eden Salda'ya gitsin olarak nitelendirilen Türkiye'nin en derin 3. Gölü'ne ulaşıyoruz. Bembeyaz kumlar, turkuaz rengi su.. Burada sizlere tanıyacağımız serbest kahvaltı molasına müteakip saat 11.00 sularında Salda Gölü'nden ayrılarak Burdur'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Burdur'a ulaşarak Burdur İn suyu Mağarasına rehberimiz ile birlikte giriş yapıyoruz. Sonrasında Burdur Köfte için Burdur Merkeze geçiyoruz. Yemek saatimiz 13.00 14.00 arasıdır. Ardından otobüsümüze binerek 1 saatlik bir yolculuktan sonra Isparta Eğirdir Gölü'ne ulaşıyoruz. Türkiye’nin en büyük 4 gölü olan Eğirdir gölü üzerindeki Yeşil adaya geçerek etrafında turluyoruz. Dileyen misafirlerimiz göle ayaklarını sokabilirler ve tekne turuna çıkabilirler ya da göl kenarında çay içebilirler. Sonrası ilk Anadolu camilerinden olan Hızır Bey Camii ve Dündar Bey Medresesini görerek turumuzu bugünlük noktalıyor, alşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.


3.GÜN : Pazar sabahı otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından lavanta bahçeleri ile meşhur Kuyucak Köyü’ne gidiyoruz. Lavanta tarlaları denilince akla ilk gelen yer Fransa’nın Provans bölgesidir, fakat Kuyucak Köyü Provans’ın tahtına ortak olmuş durumdadır. Öncelikle mor renginin her tonuna görmek üzere sadece Koza Tur misafirlerine özel  traktörlerle lavanta tarlalarına giderek lavanta toplama ve fotoğraf molası veriyoruz.sonrasında yine traktörlerle Kuyucak Köyü’ne giderek köyün içinde yürüyüş yapmak ve lavanta ürünleri satın almak üzere sizlere serbest zaman veriyoruz.  Bu güzel gezinin ardından lavanta bahçelerinden ayrılıp Kocaeli’ye doğru yola çıkıyoruz. SİZ SAYIN MİSAFİRLERİMİZİ DİĞER TURLARDA TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE ALDIĞIMIZ NOKTALARDA BIRAKIYORUZ.

Fiyat dahil olanlar;
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV.

Fiyata dahil olmayanlar;
Son gün akşam yemeği, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Eğirdir Gölü'nde kabin kiralama bedeli

LAVANTA ÜRÜNLERİ VE FAYDALARI:
Lavanta idyopatik burun akıntısına, toz alerjisine, iltihaplı eklem romatizmasına ve karaciğer yağlanmasına karşı kullanılıyor.
Lavanta balı; lavanta tarlasına girince yüksek seste arı vızıltıları duyuluyor, bu kadar arı olunca bal da olması normal. 
Lavanta çayı; kurutulmuş ya da taze lavantayı kaynamış suya bırakıp 3-4 dakika demlenmesini bekleyip sonra sıcak sıcak içebiliyorsunuz.
Lavanta yağı; ağrıyan eklemlere sürüp masaj yapılıyor, romatizmaya da faydalı. Masaj yağı olarak da kullanılıyor.
Lavanta suyu; cildi silmek amacıyla tonik gibi kullanılıyor, cildi temizliyor ve rahatlatıyor. Saçlarınızı yıkadığınız suya lavanta suyu ilave ederseniz saçlarınız canlı ve parlak olacaktır.
Lavanta sabunu; kokusu temizlik ve rahatlık verir. Köyde henüz bir marka yok ancak sabun fabrikasına kendi lavantalarını verip sabunlarını yaptırıyorlar.
Lavanta kurusu; çekmecelere konulduğunda hem eşyalarınız güzel kokar hem de güve oluşumunu engeller. Uyku sorununuz varsa baş yastığınızın içine ya da altına bir lavanta kesesi koyarsanız deliksiz kaliteli uyku uyuyabilirsiniz.

                                                                

LAVANTA BAHÇELERİ TURU

CLUB KOZA TUR

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELER BİRLİĞİ ÜYESİ

+A GRUBU BİR TATİL VE TURİZM ŞİRKETİDİR.

TÜRSAB A-9037

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon :

0554 772 59 59

 

  • Görüntülendi: 754
  • Ürün Kodu: LAV1
  • Stok Durumu: Ön Rezervasyon
  • 0,00TL