Yeni Ön Rezervasyon DOĞU HAZİNELERİ TURU 08-16 HAZİRAN

DOĞU ANADOLU HAZİNELERİ TURU

Kültür Turunun Keyfi Kocaeli de ClubKoza Tur 

1.GÜN HAREKET

Değerli misafirlerimiz ile saat 23:00da Yahya Kaptan bp karşısından hareket ile araç içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz ve sabah saatlerinde Tokat’a iniyoruz. 

2.GÜN  :
 TOKAT – GÖKMEDRESE – MEVLEVİHANE – TAŞHAN SİVAS - BURUCİYE-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-ULUCAMİİ-KONGRE BİNASI


Değerli misafirlerimiz , sabah araçta dağıtılan sabah kahvaltısının ve molanın ardından Tokat’a ulaşıyoruz ve Tokat’ta  Gök medrese - Tokat Saat Kulesi - Mevlevihane gezilerini yapıp Tokat yazmalarından alabilmeniz için Taşhan Yazmacılar Çarşısı’nda serbest zaman molası veriyoruz. Öğle yemeği molasında meşhur tokat kebabını tadıyoruz.  Yemek sonrası Sivas’a doğru yol alıyoruz ve sırasıyla Sivas’ta Buruciye ve Çifte Minareli medreseleri – Gökmedrese – Ulu camii - Sivas Kongre Binası’nı gezip serbest zamandan sonra Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.


3.GÜN 
ERZİNCAN – BAKIRCILAR ÇARŞISI – TERCAN – ERZURUM – ÇİFTE MİNARE - YAKUTİYE – TAŞHAN – PALANDÖKEN DAĞI – ÜÇ KÜMBETLER 

Değerli misafirlerimiz sabah açık büfe kahvaltıdan sonra Erzincan’a doğru yol alıyoruz. Karasu Nehri’nin Munzur ve Tercan Dağları arasında oluşturduğu ve kendi adıyla da bilinen geniş ve verimli ovaya kurulmuş olan Erzincan, belki de ülkemizin en yeşil şehirlerindendir . Erzincan. Bakırcılar Çarşısı’nda vereceğimiz alışveriş molasında dileyenler birbirinden güzel ve farklı bakır işlerinden alabilirler. Şehir merkezinde verilen molamızın ardında  ise Ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi ERZURUM’ a hareket ediyoruz.  Tur ücretine dahil olarak öğle yemeğimiz olan Cağ Kebabımızı alıyoruz, sonrasında Uzunca bir süre Doğu Anadolu’nun en büyük şehrinde yol alırken Doğu Anadolu doğasının ve coğrafyasının etkileyiciliğini de göreceksiniz. Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Osmanlı mimarisinin şehirdeki gözde temsilcilerinden ve aynı zamanda da “oltu taşı” mağazalarının bulunduğu Taşhan ve ilgi çekici çinileriyle ön plana çıkan Yakutiye Medresesi gezilerimizden sonra Palandöken Dağı’ndaki otelimize çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

.4.GÜN     PASİNLER – HORASAN – KARS – ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ – KALE – TAŞKÖPRÜ – BALTIK MİMARİSİ BİNALARIYLA EŞSİZ KENT DOKUSU - ANİ HARABELERİ – RESİMLİ KİLİSE – SURLAR

Kahvaltıdan sonra Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Pasinler’den geçerken Aras ve Kargapazarı nehirlerinin kesiştiği noktaya inşa edilmiş olan 800 yıllık Moğol eseri olan Çobandede Köprüsü’nde fotoğraf molası verdikten sonra Horasan, Sarıkamış yoluyla Kars’a ulaşacağız. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan bir şehirdir. Yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar… Kars’ı çok seveceksiniz, biz bundan eminiz! Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan Kars Kalesi, Katedral diye de bilinen 12 Havariler Kilisesi gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra ülkemizin en uç noktasına, tam Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabelerine gidiyoruz. Ani 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri imiş. Zaten ören yerinde göreceğimiz anıtsal yapılardan bunu hemen anlayacaksınız. Surları, kapıları, Resimli Kilise, Aziz Pirkitch Kilisesi, Menuçehr Camisi, İpekyolu Köprüsü gibi eserleri görerek iki ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay’a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayıp, tekrar şehir merkezine döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama için otele yerleşme.

5.GÜN  IĞDIR OVASI – AĞRI DAĞI – DOĞUBEYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – TENDÜREK GEÇİDİ - MURADİYE ŞELALESİ – VAN
Değerli misafirlerimiz açık büfe kahvaltının ardından  Aras nehri üzerindeki Çobandede Köprüsü’nde fotoğraf molası verdikten sonra Horasan üzerinden Doğu Beyazıt’a varıyoruz. Doğu Beyazıt Çarşısında alışverişlerimizi yaparak, öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası İSHAK PAŞA SARAYI’ na varış. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden buyana tüm Doğu Anadolu’nun sembol yapısı olmuş. Ağrı Dağını görebilme imkanı. 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi’nde de fotoğraf molası verdikten sonra Doğu’nun Paris’i de denilen ve ülkemizin en büyük gölü olan Van “Denizi” nin kıyısına kurulmuş olan VAN’ a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Not: Vanlılar “göl” demezler, Van”denizi” derler. (VAN)

6.GÜN AKDAMAR ADASI – GAGİK KİLİSESİ – VAN KALESİ (TUŞPA) – ÇAVUŞTEPE-TATVAN

Değerli misafirlerimiz , Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından VAN KALESİ – Surlar, Kale Camii, Urartu krallarının kaya mezarları, kale kapılarını geziyor, antik Urartu motiflerinin günümüze uyarlanarak işlendiği (SAVAN GÜMÜŞÜ) atölyesinde alışveriş molası - Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde verilen mola sonrası  Akdamar Adası ve kilisesi var sırada.. Tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan aşıklarının hüzünlü hikayesini ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra öğle yemeğimizi Van“Denizi” kıyısında alacağız. Dileyenler Van’a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Yemekten sonra Tatvan’da bulunan otelimize doğru yola koyuluyoruz. 

7.GÜN TATVAN – AHLAT – SELÇUKLU MEZARLIĞI – KÜMBETLER – MUŞ OVASI – BİNGÖL – ELAZIĞ – HARPUT – ULUCAMİ – TARİHİ KONAKLAR 

Bugün uzun bir gün ve uzun bir yol bizi bekliyor. Kahvaltıdan sonra otelden ayrılıp Tatvan’a ulaşıyor, Ahlat’a geçiyoruz. Bazıları 3,5 metre boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbetini görüp Muş Ovası’na yöneliyoruz. Bingöl şehir merkezinde öğle yemeği molası verdikten sonra Elazığ’a ulaşıp, Harput’u geziyoruz. 4000 bin yıllık tarihi bulunan Harput Kalesine neden Süt Kalesi dendiğini rehberimizden dinledikten sonra Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak da adlandırılan yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi Harput evlerini dışarıdan gördükten sonra Arap Baba Türbesine gidiyor ve Arap Baba’nın hikâyesini dinliyoruz. Hemen yakınlarında bulunan çay bahçelerinde serbest zamanımızı veriyoruz. Elazığ ve Keban Barajı’nı tepeden seyrederek çaylarımızı yudumladıktan sonra otelimize geçip dinleniyoruz. 

8. GÜN  
MALATYA –MALATYA KAYISI ÇARŞISI- KERVANSARAYLAR-SOMUNCA BABA DARENDE - KAYSERİ 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Malatya’yı gezmeye başlıyoruz. Malatya’da,  Eski Malatya (Battalgazi), Kayısı Kenti Malatya’da, Kayısı ürünlerini de bulabileceğiniz Malatya çarşısında alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sonrasında ise Kale, Silahtar Mustafa paşa kervansarayını görüyoruz ve ardından Malatya merkezde öğlen yemeği alıp yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Darende’de bulunan Bursa Ulu Camiinin açılışını yapan, Hacı Bayram Velinin Hocası Somuncu Babaya Uğruyoruz.  Buradaki ziyaretimiz ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor ve otelimize geçip dinleniyoruz. 


9.GÜN  
KAYSERİ –İZMİT

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kayseri’de Kale, Saat Kulesi, Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet gezilerimiz sonrasında pastırma-sucuk alışverişi yaparak Mimar Sinan anıtı ve yine Selçuklu eserlerinden olan Gevher Nesibe tıp okulunu ziyaret ettikten sonra Kayseri de öğlen yemeği alıyoruz ve Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor Kocaeli' ye yola çıkıyoruz. SİZ SAYIN MİSAFİRLERİMİZİ DİĞER TURLARDA TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE ALDIĞIMIZ NOKTALARDA BIRAKIYORUZ.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

>Otellerde 7 Gece Y.P Konaklama 
>Lüks Otobüsler İle Ulaşım 
>Çevre Gezileri
>Rehberlik hizmetleri 
>Koza  Tur Otobüs içi İkramları 
>Koza Tur Güvencesi 
>Otellerde Açık Büfe 7 Sabah kahvaltısı 
>Otellerde Açık Büfe veya Set menü 7 Akşam Yemeği 
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

>Tüm Müze Girişleri, tekne turları
>Tüm Öğle Yemekleri 
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>Tüm Özel Harcamalar 
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 


DOĞU HAZİNELERİ TURU 08-16 HAZİRAN

CLUB KOZA TUR

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELER BİRLİĞİ ÜYESİ

+A GRUBU BİR TATİL VE TURİZM ŞİRKETİDİR.

TÜRSAB A-9037

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon :

0554 772 59 59

 

  • Görüntülendi: 590
  • Ürün Kodu: DAP
  • Stok Durumu: Ön Rezervasyon
  • 0,00TL